Podczas warsztatów przedszkolaki z podziwem obserwowali zjawiska powstałe podczas badań. Na początku poznali naczynia pomocnicze do wykonania eksperymentu, takie jak: cylinder miarowy, strzykawka, pipeta. Odmierzali i przelewali ciecz. Zabarwiali wodę i mieszali ją z substancjami o różnej gęstości. Na koniec wyczarowali słoiczek z magicznym płynem. To był udany dzień!!!
MAŁY CHEMIK U MOTYLKÓW
- 2
DZIEŃ MATEMATYKI W KL. I B
Nie od dziś wiadomo, że matematyka jest królową wszystkich nauk. Uczyć się jej można również w nietypowy sposób. W piątkowe przedpołudnie tak właśnie wiedzę matematyczną poszerzali uczniowie klasy I b. Były zagadki matematyczne, łamigłówki, każdy mógł wymyśleć zadanie dla kolegów. Graliśmy również w gry logiczne i karty matematyczne. Na zakończenie zajęć matematyczna malowanka. Prawda, że matematyka to wspaniała zabawa? :)
8
Aktywna matematyka w klasie I a
Aby mile zakończyć tydzień w naszej klasie odbył się dzień matematyczny. Przez wszystkie lekcje liczyliśmy: dodając, odejmując, układając, porównując, rozkładając... Wszystkie działania matematyczne były w formie gier i zabaw, które są najlepszym sposobem utrwalania i nauki. Dla naszych uczniów była to znakomita nauka i wciągająca zabawa.
13
Dzień KIWI w kl. III a
Uczniowie z klasy III a wiedzą, że owoce i warzywa powinno się jeść codziennie. Dzisiaj smacznym i zdrowym dodatkiem do drugiego śniadania był pyszny i bogaty w witaminy owoc kiwi nazywany też chińskim agrestem.
WYŻSZY STOPIEŃ WTAJEMNICZENIA :)
Kolejne spotkanie uczniów klasy I b z robotami mBot. Tym razem dzieci uczyły się sterować robotami za pomocą tabletów. Wszystkie grupy doskonale poradziły sobie z zadaniami, świetnie się przy tym bawiąc:)
2
Dziękujemy za zebrane grosiki. Pamiętajcie, że zbieramy dalej.
Dzien Kobiet w naszej szkole :)
Ósmego marca obchodziliśmy Dzień Kobiet - wszak nasze dziewczynki są kobietami! Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym - jako mali dżentelmeni wręczali dziewczynkom i paniom ze szkoły kwiaty i drobne upominkami. Było bardzo sympatycznie. I pomimo, iż pogoda za oknem nie była przyjemna, to w naszej szkole panował pogodny i wesoły nastrój.
45
Akcja Społeczna Szafa i Lodówka
W naszych szafach znajduje się wiele ubrań, które są w dobrym stanie, a my z różnych powodów ich nie nosimy.
Robiąc wiosenne porządki w swoich garderobach, możemy wspomóc potrzebujących.
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele radości mogą one wnieść w życie innych ludzi. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.
Ubrania można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00 do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie do 25.03.2021r.
Nadchodzące Święta Wielkanocne to kolejna okazja ku temu, aby poruszyć swe serca. Chcemy zapełnić nie tylko Społeczną Szafę, ale też Lodówkę.
Nie wyrzucajmy nadmiaru jedzenia, podzielmy się nim z tymi, którzy czekają na odruch naszych serc. Żywność przynosimy bezpośrednio do lodówki znajdującej się obok kina – ul. Mickiewicza 2.
Podziękowanie za udział w akcji
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za włączenie się do naszej akcji - biórka na Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Puchaczówka. Dzięki przyniesionym darom mogliśmy pomóc zwierzętom.
Szkolny Klub Wolontariatu
RYTMICZNIE I MUZYCZNIE W I B
Dzieciom do zabawy nie potrzeba wcale drogich zabawek, wystarczy zużyte opakowanie (np. puszka po napoju, butelka itp.) trochę ziaren dostępnych w każdym domu, by wyczarować sobie własnoręcznie instrument. Należy jeszcze trochę go ozdobić i mamy marakasy popularnie nazywane grzechotkami, którymi dzieci bawią się, a jednocześnie… realizuję podstawę programową z muzyki. Uczniowie wygrywali różne układy rytmiczne, tworzyli akompaniament do śpiewanej piosenki, doskonale się przy tym bawiąc.
Nie od dziś wiadomo, że to co zrobimy samodzielnie, w co włożymy „serce” ma dla nas największą wartość.
JAKIE ZWIERZĘTA ZAMIESZKIWAŁY NASZĄ PLANETĘ PRZED MILIONAMI LAT?
Jak wyglądało życie na Ziemi przed wiekami? Jakie zwierzęta zamieszkiwały naszą planetę?
Na takie i podobne pytania szukały odpowiedzi dzieci ze świetlicy szkolnej.
Po ułożeniu hasła: DINOZAUR, uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą na ten temat. Następnie oglądały krótki filmik o tych wymarłych gadach. Przerywnikiem były zajęcia ruchowe inspirowane zachowaniem dinozaurów. Kolejną częścią zajęć było kolorowanie dinozaurów i domalowywanie elementów tła.
Na zakończenie podsumowano wiadomości. Okazało się, że temat trafił na podatny grunt, dzieci były nim mocno zainteresowane, gdyż zapamiętały bardzo dużo informacji o diplodokach, tyranozaurach, stegozaurach, triceratopsach, pterodaktylach i… wielu jeszcze innych rodzajach tych wymarłych kręgowców.
4
Podziękowanie :)
"Mistrz Kaligrafii"
Konkurs na rozstrzygnięty!!! Po burzliwych naradach i obejrzeniu wszystkich zgłoszonych zeszytów do konkursu na najładniejszy zeszyt, komisja wyłoniła zwycięzców:
1 miejsce Malwina Trybek kl.1b
2 miejsce Paweł Demski kl.2b
3 miejsce Wojciech Korytyński kl. 3cWyróżnienia zdobyli: Wiktor Strent kl. 1a
Hubert Szczepański kl. 2b
Zuzanna Papiernik kl. 3a.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!3
"Czy jesteś bezpieczny w sieci?"
Korzystanie z Internetu to codzienność. Jedni to robią dla rozrywki, drudzy z zawodowego obowiązku. Bez dostępu do wirtualnej sieci trudno już sobie wyobrazić życie. Ale czy w wirtualnej rzeczywistości jesteśmy bezpieczni?Naszym celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Oto efekty akcji Samorządu Szkolnego "Czy jesteś bezpieczny w sieci?"
„List do ulubionej postaci z baśni”
Wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego „List do ulubionej postaci z baśni”
przeprowadzonego wśród uczniów klas IV
w ramach projektu edukacyjnego „Znamy baśnie”
Szkolna Komisja Konkursu w składzie:
Przewodnicząca: Teresa Stykowska
Członek: Anna Piskorz-Knopik
Członek: Renata Till
w dniu 24.02.2021r. przeprowadziła szkolny etap konkursu.
Konkurs polegał na czytaniu i weryfikowaniu, pod względem przyjętego kryterium, prac uczniów – listów pisanych do ulubionej postaci z baśni.
W konkursie wzięło udział 6 prac – po 2 najciekawsze i spełniające kryterium z każdej z klas IV.
Decyzją Komisji Konkursu przyznano autorom listów:
I miejsce - Oldze Niełacnej z klasy IV a
II miejsce – Hannie Jaworskiej z klasy IV b
III miejsce – Oldze Łuczyńskiej z klasy IV c.
Ponadto podjęto decyzję o wyróżnieniu prac:
Julii Wosiak z klasy IV c
Hanny Denisiuk z klasy IV b
Mileny Ostrowskiej z klasy IV a.
Serdecznie dziękujemy za piękne, wzruszające listy. Zwyciężczyniom gratulujemy sukcesu.
1 marca...pamiętamy...
W poniedziałek, 1 marca upamiętniony został w naszym mieście Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z uwagi na pandemię uroczystość odbyła się w mniejszym gronie. Przy strzelińskim Pomniku Żołnierza Polskiego złożono pamiątkowe kwiaty i zapalono znicze. Skromna, ale ważna uroczystość odbyła się pod przewodnictwem Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin - p. Doroty Pawnuk. Wśród delegacji nie zabrakło przedstawiciela naszej szkoły w osobie Pani Dyrektor Alicji Porady.
Motylki i teatr
Przedszkolaki zrealizowali kolejny punkt z Ogólnopolskiego Projektu "z kulturą mi do twarzy". Tym razem byliśmy z wizytą w wirtualnym teatrze. Poznaliśmy zawód aktora. Dowiedzieliśmy się, czym jest teatr lalek, czym się różni kukiełka od pacynki. Kto występuje w teatrze. Poznaliśmy takie słowa jak akt, antrakt, kurtyna, czy rekwizyt. Następnie przygotowaliśmy przedstawienie pt. "Kopciuszek". Stworzyliśmy scenografię, a kolega Albert wykonał lalki z papieru, które stanowiły niezbędny rekwizyt w naszym występie. Śmiechu było co nie miara, każdego dnia odkrywaliśmy różne oblicza aktorów, naśladowaliśmy zwierzęta, byliśmy bohaterami różnych baśni. Na koniec zrobiliśmy maski teatralne ozdabiając je w dowolny sposób.
4
Mali chemicy w kolejnej klasie, tym razem w kl. III b
W piątek 26.02.2021 roku, uczniowie klasy III b uczestniczyli w warsztatach podczas których własnoręcznie wykonali filtr do wody.
Uczniowie w roli małych chemików odmierzali, barwili, łączyli różne ciecze i obserwowali wyniki swoich działań.
Podsumowując odbyte warsztaty stwierdzili, że była to wspaniała i pouczająca zabawa, dzięki pani Darii Rogan, która wprowadziła ich w świat nauki.
11
Mali chemicy w kl. III c
W piątek 26 lutego w klasie III c odbyły się warsztaty chemiczne. Trzeba przyznać, iż był to niesamowity dzień, który dostarczył dzieciom nie tylko ogromnych wrażeń ale przede wszystkim wiedzy na temat trudnych procesów chemicznych. Klasa została podzielona na cztery grupy. Każda grupa przelewała, odmierzała, łączyła różne ciecze. Uczniowie zdobyli cenną wiedzą dotyczącą kolejności oczyszczania płynów, filtrowania wody. Wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu z chemią stwierdzili, iż taki sposób poznawania procesów chemicznych pozwolił im znacznie szybciej je zrozumieć i łatwiej przyswoić określone wiadomości.
9
I B NA TROPIE TAJEMNIC … ROŚLIN
Uczniowie klasy Ib założyli doświadczalną hodowlę rzeżuchy. Kilka dni wcześniej zostali podzieleni na zespoły, wewnątrz których rozdzielono zadania. W czwartek każda grupa przygotowała 2 talerzyki wyłożone watą, do których dzieci wysiały nasionka i obficie je podlały. Jeden talerzyk będzie zasłonięty czarnym „kapturkiem”, drugi natomiast pozostanie odsłonięty. W kolejnych dniach każda grupa będzie obserwować jaki wpływ ma światło na rozwój roślinek i notować swoje spostrzeżenia. Ważne, aby nie zapomnieć o codziennym podlewaniu swoich hodowli :)
6
Archiwum Aktualności