Uczniowie klasy I a małymi kroczkami wkraczają w świat programowania. Dzieci na zajęciach zapoznały się z naszymi szkolnymi m-Botami, a następnie sprawdzały w praktyce jego funkcje - sterowały robotem w ten sposób, aby omijał przeszkody i jeździł po wyznaczonym torze. Jest to najlepsza nauka poprzez zabawę, podczas której dzieci najwięcej się uczą.
m-Boty w kl. I a
- 10
Szkolny wolontariat
Szkolny wolontariat, aktualnie zajmuje się:
- zbiórką nakrętek - kolorowy karton naprzeciwko automatu na parterze,
- zbiórką na Górę Grosza - stolik naprzeciwko automatu na parterze,
- do końca lutego przedłużamy zbiórkę na Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Puchaczówka.Pozdrawiamy: E.GrondysA. Wierzbicka
"Wiem co jem" i Dzień Pomidora
Jak co miesiąc, w ramach akcji MSU, promujemy zdrowe odżywianie!!! Dziś, uczniowie promowali POMIDORY - przynieśli to warzywo ze sobą na drugie śniadanie, jak również ubrali się na czerwono, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten dzień. Nie zabrakło również pogadanki na temat właściwości odżywczych tego pysznego warzywa. Już za miesiąc w akcji WIEM CO JEM - będziemy promowali owoc kiwi.
9
Dzień Pomidora w kl. I c
- 10
Artystyczna III a
Uczniowie klasy III a uwielbiają zimę i śnieg. Na zajęciach z edukacji plastycznej wykonali ciekawe zimowe prace z wykorzystaniem waty, wacików i papieru kolorowego.
Wsparcie dla ośrodka z dzikimi zwierzętami
Chcielibyśmy kolejną inicjatywą wesprzeć Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Puchaczówka w Wyszonowicach. Poznajcie jedną z podopiecznych, która skradła nasze serca. To wyjątkowy puszczyk zwyczajny o imieniu Klara. Tak osobliwych podopiecznych jest wielu. W ich imieniu prosimy o przedmioty, które pomogą w codziennej opiece nad dzikimi zwierzętami takie jak na przykład: ręczniki papierowe, podkłady, orzechy, kukurydza, karma dla ptaków, środki czystości.
Przedmioty prosimy dostarczać do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Strzelinie przy ulicy Henryka Sienkiewicza 41 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 14.00.
Zbiórka trwa od 4 stycznia 2021r. do 28 lutego 2021r.
Co lubię w mojej szkole? najmłodsi zapraszają do PSP 4 w Strzelinie
KL. I c dołącza się do akcji "Góra Grosza"
Kl. I c na klasowym balu
Karnawał to miła tradycja przepełniona zabawą i muzyką. Bal dla dzieci jest często wyczekiwanym dniem, pełnym radości, dostarczającym wiele emocji i pozytywnych wrażeń...
Tak też było w I c - 29 stycznia. W piątek przyszły do szkoły "zwierzątka" i postacie z bajek. Wszyscy bawili się doskonale.
20
Lepimy bałwana :)
Bałwan to symbol zimy. Tegoroczna zima jak zwykle łagodna, a śniegu jak na lekarstwo. Mimo to I c znalazła moment, żeby ulepić wspólnego, klasowego bałwana.
4
❤❤Wolontariusze z naszej szkoły pomagą dekorować scene na Wielki Finał WOŚP.❤❤❤
- 1
Licytuj on-line!
W niedzielę 31.01.2021r. zapraszamy do licytacji fantów on-line na stronie Strzelińskiego Ośrodka Kultury.
LODOWE DOŚWIADCZENIA
Poznawanie świata przez obserwację doświadczanie i „badanie” to najlepszy sposób na naukę.
W klasie I b dzieci dowiedziały się czym jest lód, gdzie go można spotkać. W grupach poznawały tajemnice lodu. Każdy mógł zaobserwować, dotknąć, sprawdzić twardość i barwę tej substancji. Następnie uczniowie wykonując doświadczenia sprawdzali, czy lód pływa w wodzie, co się z nim dzieje w kontakcie z solą, próbowały rozwiązać problem badawczy „Jak wyciągnąć lód z wody mając do dyspozycji tylko nitkę i sól. Wszystkie eksperymenty udały się znakomicie, na zakończenie przyszedł czas na wnioski i podsumowanie wiadomości. Zabawy było co nie miara. Teraz czekamy na odpowiednią pogodę, żeby zaobserwować lód w środowisku naturalnym.
8
Klasa Ib uczestniczy w akcji GÓRA GROSZA
WOŚP - PODZIĘKOWANIA :)
Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie,
chcemy serdecznie podziękować
za przekazane do naszej szkoły fanty na
29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Zebrane rzeczy przekazaliśmy już
do Strzelińskiego Ośrodka Kultury.
Zapraszamy do licytacji w niedzielę 31.01.2021r.Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!
Szkolny Klub Wolontariatu
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO
CELE KONKURSU
Szkolny Konkurs Mitologiczny ma na celu popularyzowanie wśród uczniów naszej szkoły znajomości mitologii starożytnych Greków. Znajomość mitologii ułatwia zrozumienie wielu aspektów kultury współczesnej Europy i Polski.
TEMATYKA KONKURSU
Tematyka konkursu obejmuje znajomość mitologii greckiej, żywotność jej wątków, wątków i postaci w sztuce i kulturze europejskiej i polskiej.
ORGANIZATORZY
Organizatorem konkursu jest nauczyciel języka polskiego p. Renata Till i nauczyciel historii p. Ewa Harhala.
WARUNKI UCZESTNICTWA
W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas V – VIII. Osoby zainteresowane udziałem /dwie osoby z klasy/ zgłaszają się do nauczyciela języka polskiego lub historii w terminie do 29.01.2021r.
TERMIN KONKURSU
Etap szkolny Konkursu Mitologicznego odbędzie się 10.02.2020r. o godz.09:30 w budynku szkolnym w sali nr 18.
PRZEBIEG KONKURSU
Konkurs odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego /obowiązkowa maseczka/. Uczniowie wchodzą głównym wejściem o godz. 08.30 i kierują się bezpośrednio do sali nr18. Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu pisemnego, na który składać będą się zadania o różnym stopniu trudności. Liczbę zadań testowych i czas na rozwiązanie ustalają organizatorzy. Komisję konkursową powołują organizatorzy. Komisja ocenia prace, ustala wyniki i sporządza protokół. Decyzje komisji są ostateczne.
ZAKRES WIEDZY OBOWIĄZUJĄCEJ UCZESTNIKÓW
1. Narodziny świata – pochodzenie bogów, początki rodzaju ludzkiego.
2. Bogowie olimpijscy.
3. Bogowie światła i powietrza.
4. Bogowie ziemscy.
5. Królestwa morza i świata podziemnego.
6. Bóstwa doli i losów ludzkich.
7. Bohaterowie i herosi.
8. Rodzaje mitów, ich znaczenie w kulturze polskiej i europejskiej.
WYKAZ ZALECANEJ LITERATURY
-
Władysław Kopaliński - Słownik mitów i tradycji kultury /wydanie dowolne /
-
Wanda Markowska – Mity Greków i Rzymian / wydanie dowolne/
-
Jan Parandowski – Mitologia / wydanie dowolne/
-
Stanisław Stabryła – Słownik szkolny. Mitologia grecka i rzymska / wydanie dowolne/
-
Stanisław Srokowski „Mitologia”
-
„Nowy rok z programowaniem online”
Szanowni Państwo,
w imieniu organizatorów konkursu – Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Państwowego Instytutu Badawczego NASK, serdecznie zapraszamy Państwa szkołę do udziału w konkursie „Nowy rok z programowaniem online”, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Na zgłoszenia czekamy do4 lutego.
Celem konkursu jest promocja nauki programowania wśród nauczycieli, rodziców i uczniów klas 1-6 szkół podstawowych. Zadanie konkursowe jest bardzo proste – wystarczy odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego to właśnie dla Was powinniśmy przeprowadzić warsztaty online z programowania?”. Forma odpowiedzi jest dowolna, a zwyciężą Ci, którzy przekonają nas przygotowując najbardziej kreatywne odpowiedzi na pytanie konkursowe.
Konkurs jest skierowany do grup dzieci od pierwszej do szóstej klasy szkoły podstawowej. Minimalna wielkość grupy to trzy osoby. Maksymalna – 24 osoby. Grupa musi mieć pełnoletniego opiekuna – to on jest uczestnikiem naszego konkursu. Może nim być rodzic, nauczyciel lub inny opiekun prawny. To opiekun zgłasza grupę do konkursu i wspiera grupę w realizacji warsztatów.
Dla zwycięskich 5 grup zorganizujemy profesjonalne, dwugodzinne warsztaty programowania online, które poprowadzą trenerzy Klubu Młodego Programisty online – Anna Świć i Rafał Mitkowski. Uwaga! Przygotowane przez nas warsztaty zostaną zrealizowane w drugiej połowie lutego.
To jednak nie wszystko – laureaci pierwszego i drugiego miejsca otrzymają dodatkowo robota edukacyjnego ufundowanego przez partnerów konkursu – EduSense S.A. oraz Wonder Polska Sp. z o.o. Sp. K.
Jeśli nie uda Wam się znaleźć w pierwszej piątce zwycięzców, ale znajdziecie się w pierwszej dziesiątce, trafi do Was książka „Koduj w Pythonie”, ufundowana przez EduSense S.A.
Wszystkie potrzebne informacje, w tym regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy, znajdziecie na stronie gov.pl/koduj.
Kontakt do organizatora: programowanie@mc.gov.pl
Z poważaniem,
Zespół OSE
:)
Świetlica pomaga w przygotowaniach do Wielkiego Finału WOŚP.
10
Pomagamy WOŚP
Wolontariusze Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 przekazują fanty do licytacji podczas Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zbieramy fanty na WOŚP
Archiwum Aktualności