• "Artist"

• Zespół wokalno - instrumentalny "Artist" działający przy naszej szkole wziął udział w 24 Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Przewornie. Wykonując opracowaną kolędę Przybieżeli do Betlejem, zajął 2 miejsce w kategorii zespoły szkolne. Gratulujem!

• Młodzieżowa Rada Gminy

• W dniu 12.01.2024 r. w ratuszu odbyło się  pierwsze spotkanie radnych nowej kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Strzelin. Reprezentacji z naszej szkoły tj. Natalia Kosiec, Jakub Suchecki i Mateusz Okoń złożyli uroczyste ślubowanie oraz otrzymali upominki od Pani Burmistrz Doroty Pawnuk. Jakub Suchecki pełnił funkcję przewodniczącego komisji skrutacyjnej, wraz z koleżankami z innych szkół ogłosili wyniki wyborów przewodniczącego oraz prezydium rady.

• Dzień Babci i Dzień Dziadka już niedługo...

• Dzień Babci i Dzień Dziadka już niedługo i z tej okazji uczniowie klasy 2a wykonali Drzewko Szczęścia w słoiku, herbatkę rozzgrzewajaca i zakładkę do książki. Już dzisiaj życzymy Wszystkim Dziadkom DUŻO zdrowia.

• RAZEM DLA WOŚP ☕🍫

• Dnia 11 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Gorącej Czekolady. Opiekunowie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowali dla uczniów przepyszną gorącą czekoladę, a chętni uczniowie upiekli na ten dzień smakowite babeczki. Akcja miała na celu wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 🍫☕Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tym przedsięwzięciu, szczególnie paniom: Agacie Ignac, Agacie Okoń, Marlenie Cieślik, Justynie Gawron, Małgorzacie Widziak, Agnieszce Sucharskiej, Aleksandrze Gralak, Jolancie Romańczukiewicz, Jadwidze Furdykoń, Agacie Mróz-Fabisiak.

• Eksperymenty w kl. 2b

• Dzisiaj na lekcji klasa 2b eksperymentowała z wodą. 💧Wiemy już co rozpuszcza się w wodzie, a co się z nią miesza. Co pływa, a co tonie. To było ciekawe doświadczenie.

• BĄDŹMY BEZPIECZNI ZIMĄ!

• Zbliżają się ferie zimowe, aura również sprzyja zimowym zabawom. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Strzelińskiej Policji. Spotkanie podzielono na 2 części, aby zarówno dzieci z klas młodszych i oddziału przedszkolnego, jak i uczniowie starsi otrzymali przekaz stosowny do swojego wieku.

Uczniowie dowiedzieli się jakie są zasady bezpiecznych zabaw zimą oraz jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czyhać w razie nie przestrzegania tych reguł.

Dziękujemy bardzo Strzelińskiej Policji za wizytę i ciekawe opowiadanie o sytuacjach związanych z ochroną naszego zdrowia i życia.

• 5 Turniej II Międzyszkolnej Ligi Szachowej Powiatu Strzelińskiego

• 8 stycznia w UMiG Strzelin rozegrany został 5 Turniej II Międzyszkolnej Ligi Szachowej Powiatu Strzelińskiego.

Tym razem nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca medalowe:

Rocznik 2014 i mł.

Kategoria chłopcy:

2. Filip Węgrzyn - PSP nr 4 Strzelin

Kategoria dziewczęta:

1. Lena Fidelus - PSP nr 4 Strzelin

Rocznik 2010 i mł.

Kategoria chłopcy:

1. Mikołaj Sobczyk - PSP nr 4 Strzelin

2. Piotr Woroniecki - PSP nr 4 Strzelin

Kategoria dziewczęta:

3. Antonina Rogan - PSP nr 4 Strzelin

Wszystkim zawodnikom z naszej szkoły serdecznie gratulujemy. W kategorii generalnej szkół jak dotąd zajmujemy 1 miejsce! Oby tak dalej :-)

• Orszak Trzech Króli

• Podobnie jak w wielu miastach Polski, tak też i w Strzelinie odbył się Orszak Trzech Króli. Przemarsz rozpoczął się po zakończonej Mszy Świętej. Uczniowie naszej szkoły odegrali scenkę rozmowy anioła z pasterzami.

• "Pomaganie przez czytanie - starszy czyta młodszemu".

• W grudniu ruszyła  w naszej szkole akcja wolontariatu "Pomaganie przez czytanie - starszy czyta młodszemu"., zorganizowana przez bibliotekę szkolną. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz integrowanie uczniów starszych z młodszymi. Chętni uczniowie z klas szóstych i siódmych odwiedzają swoje młodsze koleżanki i kolegów czytając im bajki o sympatycznym żółwiku Franklinie i jego przyjaciołach. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchają czytanych tekstów i bezbłędnie odpowiadają na pytania dotyczące treści, utożsamiając się z przeżyciami bohaterów. Z radością i wielkim zaangażowaniem uczestniczą także w zabawach integracyjnych przygotowanych przez wolontariuszy.