• BAKCYL

• W obecnym roku szkolnym 2022/2023 klasy 6a, 7a, 8a, 8d i 8e uczestniczą w projekcie fundacji BAKCYL podczas, którego odbywają lekcja ze specjalistami z zakresu bankowości. Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.

• Na szkolnej świetlicy

• Grudzień, to czas wręczania upominków, spełniania życzeń. Święty Mikołaj pamiętał również o czym marzą dzieci ze świetlicy. Wspaniałe gry i zabawki zostawił Pani Alicji Poradzie, Dyrektor naszej szkoły. Zabawki dzieciom ze świetlicy przekazała Pani Justyna Tiahnybok, Wicedyrektor naszej szkoły. Były uśmiechy, okrzyki radości, a przed nami teraz dużo dobrej zabawy :) Dziękujemy :)

• Kl. 1b życzy WESOŁYCH ŚWIĄT 🌲🎀🎁

• Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat.  W minionym tygodniu zapoznaliśmy się z tradycjami związanymi ze ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA 🎄 Rozmawialiśmy o Wieczerzy wigilijnej i jej zwyczajach, a także wspólnie nakrywaliśmy do stołu. Stworzyliśmy również piernikowe cuda 🍪🍥

• Egzamin na kartę rowerową

• W dniach 15-16.12.2022 r. na sali gimnastycznej odbyła się część praktyczna egzaminu na kartę rowerową. Obejmowała ona umiejętność poruszania się rowerem, jazdę po łuku, sygnalizowanie skrętu, zatrzymywanie się w wyznaczonym miejscu, przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz obsługę techniczną roweru. Do tej części mogli przystąpić uczniowie, którzy zdali egzamin teoretyczny na kartę rowerową. Egzamin prowadzony był przez nauczycielkę techniki p. Małgorzatę Widziak oraz wicedyrektor szkoły p. Justynę Tiahnybok.

Do egzaminu przystąpiło 44 uczniów, a 43 udało się zdać egzamin.

• Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Szachach

• ♟️🏁♟️🏁♟️🏁♟️🏁

14 grudnia 2022 roku odbył się Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Szachach. Nasza szkoła zdobyła 14 miejsce na całe województwo dolnośląskie. Gratulujemy wygranej Naszej drużynie:

Antoninie Rogan

Dawidowi Grondysowi

Karolowi Konopskiemu

oraz Piotrowi Woronieckiemu.

ŚWIETNA ROBOTA ♟️🏁♟️

• SZLACHETNA Z NAS PACZKA !

• Szkolne Koło Wolontariatu dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Szlachetnej Paczki.

Wspólnie zebraliśmy wszystkie niezbędne i najpotrzebniejsze rzeczy dla Pana Jana i jego córki.

Z radością stwierdzamy, że SZLACHETNA Z NAS PACZKA ! :)

• Dzień Piłki Nożnej

• Z inicjatywy Szkolnego Samorządu Uczniowskiego we wtorek (13 grudnia) będziemy w naszej szkole przeżywać Dzień Piłki Nożnej. Z tej okazji osoby ubrane w koszulki drużyny piłkarskiej lub posiadające kibicowskie szaliki będą tego dnia zwolnione z odpowiedzi ustnej. Również zachęcamy przedstawicieli klas (maksymalnie 3 osoby) do wzięcia udziału w quizie o piłce nożnej (prosimy zgłaszać się do wuefistów na przerwie po 1. lub 2. lekcji).

• SZLACHETNA PACZKA

• Rusza SZLACHETNA PACZKA

Szkolne Koło Wolontariatu zwraca się z prośbą o wsparcie akcji. Zbiórka trwa do 09.12.2022r.
              - Klasy I-III prosimy, aby przyniesione rzeczy trzymały u siebie w salach (my je zabierzemy w piątek 09.12).
              - Klasy IV-VIII mogą przynosić rzeczy do pokoju nauczycielskiego.

Wszelkie informacje o potrzebach, zostały przesłane poprzez e-dziennik.

• W Domu św. Mikołaja

• 8 grudnia klasy 1c i 2b odwiedziły Dom Świętego Mikołaja w Srebrnej Górze. Uczniowie spędzili ten dzień w cudownej, świątecznej atmosferze, tworząc magiczne prace plastyczne. Każde dziecko miało możliwość osobiście porozmawiać z Mikołajem. To był dzień pełen wrażeń!

• Kartki świąteczne

• W ramach tegorocznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie na własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną. Uczniom naszej szkoły nie zabrakło inspirujących pomysłów podczas tworzenia kartek bożonarodzeniowych.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, którego rozstrzygnięcie nie było łatwe – wszystkie prace zasługują na wyróżnienie ze względu na zdolności techniczne, oryginalność pomysłów i atrakcyjność wykonania.

Nagrodzonym twórcom, Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i gratulacje.

• Warsztaty świąteczne

•  8 grudnia uczniowie kl. 1 b wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną.

Zajęcia obejmowały tematykę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia 🌲🎀🎁

Dzieci wysłuchały opowiadania i odpowiadały na pytania z nim związane. Grały w bingo, robiły pierniczki z masy solnej i dekorowały je. Świetnie poradziły sobie z ubieraniem papierowej choinki jak również stworzeniem choinki z książek.

Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

p. Wiolecie Matelonek oraz niespodzianki 😊