• UROCZYSTE OTWARCIE EKOPRACOWNI

• Dnia 12 października 2023 r. miało miejsce niecodziennie wydarzenie. W ramach dotacji otrzymanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wsparcia finansowego Gminy Strzelin powstała w naszej szkole ”Ekopracownia - zielone serce szkoły". Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, tj. p. Mariusz Kunysz - Wiceburmistrz Miasta i Gminy Strzelin, p. Elżbieta Kasprzyszak - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Strzelina, p. Katarzyna Bielak - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Kuropatniku, p. Halina Drozdalska - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, p. Sylwia Koperska - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie, p. Teresa Okołotowocz - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzelinie, p. Katarzyna Bugryn - Wicedyrektor Przedszkola Miejskiego "Kolorowa Kraina", p. Agata Bartulica - Dyrektor Zespołu Oświaty Gminnej, p. Agnieszka Mazur oraz p. Urszula Witkowska - pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Strzelin, p. Anna Szczurowska - Przewodnicząca Rady Rodziców.

Dzięki inwestycji nasi uczniowie będą mogli zgłębiać tajniki wiedzy przy użyciu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją

• A WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD...KROPKI

• KLASA I A RÓWNIEŻ WZIĘŁA UDZIAŁ W WARSZTATACH ZORGANIZOWANYCH PRZEZ PANIĄ WIOLETTĘ

MATELONEK W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ. ZAINTERESOWANIE BYŁO OGROMNE, DLATEGO DŁUGO

MUSIELIŚMY CZEKAĆ NA NASZĄ KOLEJ, ALE JAK WIDAĆ NA ZAŁĄCZONYCH ZDJĘCIACH - WARTO BYŁO!!! 😊

• Dzień Edukacji Narodowej

• 250 rocznicę tego dnia uczczono w naszej szkole uroczystym apelem, na który przybyła P. Dorota Pawnuk Burmistrz MiG Strzelin oraz P. Anna Szczurowska przewodnicząca Rady Rodziców.Krótka historia święta poprzedziła dwie zabawne scenki odzwierciadlające szkolną rzeczywistość.Apel we współpracy z P. M. Widziak i P. Ł. Przepiórą przygotowały PP A. Nowakowska i A. Knopik.

• Wiosną zakwitną żonkile

• W środę, 11 października 2023 r., nasi uczniowie zasadzili przed Bankiem Spółdzielczym żonkile w ramach akcji Pola Nadziei. Duża liczba uczniów, którzy odpowiedzieli na apel, dowodzi ich wrażliwości na potrzeby innych. Tym razem  czwórkę reprezentowali uczniowie klasy II c. Dziękujemy.

• ŚWIĘTUJEMY I GRAMY

• Czy w dzisiejszych czasach  można jeszcze  przyjemnie spędzać czas wolny  nie korzystając  z telefonu i nie grając w gry komputerowe?

Oczywiście,  wystarczy sięgnąć po planszówki i zaprosić kolegów oraz koleżanki do wspólnej zabawy.

Do świętowania Dnia Gier Planszowych  zachęcił Mały Samorząd Uczniowski.

10 października w edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziale przedszkolnym odbyły się klasowe rozgrywki.

Radości było co nie miary,  a przy okazji rozwijano zdolności organizacyjne, umiejętność współpracy, zasad fair play,  planowania oraz  różnego typu strategii działania.

Zachęcamy również do świętowania w domu z rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi.

• "Sprawni jak kadeci"

• 10 października odbyło się drugie spotkanie w ramach zawodów sportowo - obronnych "Sprawni jak kadeci". Podczas dzisiejszego spotkania uczniowie naszej szkoły zajęli 1 miejsce. Tym samym tabela obraca się dla nas do góry nogami i zajmujemy 1 miejsce w klasyfikacji generalnej, ex aequo z dwiema szkołami. Następne spotkanie 14 listopada. Trzymajcie kciuki!

• Talenciaki

• Dziękujemy serdecznie za wspieranie talentów naszej szkoły.

Wspólnie zebraliśmy 1873 Talenciaki  (do 9 października) i prosimy o więcej. Mamy czas jeszcze tylko do 5 listopada.

Pamiętajcie! Im więcej Talenciaków zbierzemy, tym lepsze nagrody otrzymamy, żeby rozwijać Wasze talenty!

• GANG ZDROWIAKÓW

• Klasa 2a na zajęciach z przyrody poznała części nadziemne i podziemne warzyw oraz owoców. Uczniowie wykonali super śmieszny GANG ZDROWIAKÓW. Prace były bardzo ciekawe.

• IV Memoriał Piłkarski im. Krzysztofa Szczegielniaka

• Dnia 5.10.2023 r. w Parku Miejskim w Strzelinie odbył się IV Memoriał Piłkarski im. Krzysztofa Szczegielniaka. Naszą Szkołę reprezentowały dwa zespoły w rocznikach 2011 i młodsi oraz 2009-2010. Było dużo emocji, pięknych bramek i nieszablonowych zagrań czyli to co w piłce nożnej najpiękniejsze. Dodatkowo nasze drużyny zaprezentowały się świetnie stając na najwyższym stopniu podium.

Szkołę reprezentowali:

1. Antonina Rogan

2. Kajetan Rękas

3. Mikołaj Cieśla

4. Michał Banaszczyk

5. Nikodem Ptasiński

6. Wojciech Malinowski

7. Jakub Cal

8. Dawid Kowalczyk

9. Filip Bronowicki

10. Davyd Batsii

11. Krzysztof Malinowski

12. Krzysztof Maziak

13. Mieszko Borowicz

14. Jan Hermans

15. Jakub Zając

16. Gracjan Rękas

Gratulujemy!

• Spotkanie z funkcjonariuszem Policji

• W ramach działań profilaktycznych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z asp. Joanną Demską z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. Wiodącą tematyką edukacyjnych prelekcji stanowiło szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz zagrożenia cyberprzemocą, na jakie narażeni są uczniowie w codziennym życiu.  Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość bezpośredniego uczestniczenia w zajęciach, co dało im możliwość na podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i z pewnością upamiętni się na dłuższy czas. Funkcjonariusze poruszyli także tematykę odpowiedzialności karnej i demoralizacji.

• ALPAKOWE ZWIEDZANIE

• Dzisiaj klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Królewca zobaczyć w jakich warunkach i co jedzą KRÓLEWSKIE ALPAKI. Było dużo ciekawostek i dużo zabawy na świeżym powietrzu.  Wycieczkę zaliczamy do udanej 🦙🦙

• "Ludzikowo" w kl. IIb

• Kl. 2 b wykonała kolejne zadanie projektowe. Tym razem uczniowie stworzyli prace ze skarbów sadu i ogrodu. Materiałem były warzywa i owoce. Dzieci przypomniały sobie jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw i owoców.