• Warsztaty dotyczące segregacji odpadów

• 15 lutego  2024 r. w naszej szkole odbyły warsztaty dotyczące segregacji odpadów prowadzone przez pracownika UMiG Strzelin Panią Barbarę Jawecką - Ispektora ds. ochrony środowiska.

• Konkurs logopedyczny

• KLASOWY KONKURS LOGOPEDYCZNY

15 lutego w klasie 1b  odbyły się klasowe eliminacje Szkolnego Konkursu Logopedyczno – Plastycznego. Zadaniem uczniów była piękna recytacja wiersza „Owieczka”.  Dzieci z wielkim przejęciem wygłaszały wierszyk, tym bardziej, że trzeba było wykazać się prawidłową wymową  oraz dykcją. Wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa, na podium znaleźli się:

Hania Sych (I miejsce), Kornelia Komornicka (II miejsce), Miłosz Bodak (III miejsce).

Hania będzie reprezentować naszą klasę na konkursie szkolnym.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników :)

• Zajęcia warsztatowe

• W minionym tygodniu uczniowie klasy 4c, 5b, 6b i 6c wzięli udział w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez naszą nauczycielkę biologii i chemii Aleksandrę Gralak. Podczas zajęć przeprowadzano doświadczenie wykrywające skrobię w produktach spożywczych i dokonywano obserwacji gotowych preparatów roślinnych jak i samodzielnie przygotowanych.

• Szach-mat i mamy kolejne zwycięstwa :)

• 9 lutego odbył się VI turniej II Międzyszkolnej Ligii Szachowej. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły rozegrali go po mistrzowsku i zdobyli następujące miejsca:

I miejsce zdobyli Filip Węgrzyn i Dawid Grondys

II miejsce Mikołaj Sobczyk

III miejsce zdobyli Antonina Rogan i Piotr  Woroniecki

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach 🏅🏆♟️♟️♟️

• II Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

• Gratulujemy sukcesu !!!!!!! Uczniowie naszej szkoły z klas 7 wzięli udział w II Powiatowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, plasując się na 2 miejscu 👏👏👏👏 Wielkie brawa 👍Szczególne podziękowania dla p. Alicji Porady, Dyrektor naszej szkoły, która od samego początku wspierała młode talenty oraz dla p. Łukasza Przepióry, naszego nauczyciela muzyki, który pomógł w przygotowaniach naszych muzyków 😊

• Tłusty Czwartek

• Dziś TŁUSTY CZWARTEK. Z tej okazji Rada Rodziców przygotowała dla naszych uczniów baaaaardzo smaczną niespodziankę - każdy otrzymał przepysznego pączka. DZIĘKUJEMY 🍩🍩🌷

• English Special Days

• Dnia 5 lutego 2024 r. klasa 4a wraz z panią Agnieszką Wierzbicką na lekcji języka angielskiego świętowała „ Dzień Naleśnika” tzw. Pancake Day. Jest on odpowiednikiem Tłustego Czwartku w Polsce. Głównym daniem, jak sama nazwa wskazuje , są naleśniki. Uczniowie na zajęciach poznali nie tylko składniki tego prostego i wyśmienitego dania, ale również zwyczaje i tradycje tego święta, obchodzonego w Wielkiej Brytanii. Na koniec lekcji wszyscy zajadali się pysznymi naleśnikami z dżemem i nutellą.

• Zebranie SSU

• 05.02.2024r. odbyło się zebranie SSU, w którym uczestniczyła pani dyrektor Alicja Porada.

Na zebraniu została podsumowana praca samorządu w pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024.

• ZWIEDZANIE RATUSZA Z PANIĄ BURMISTRZ

• Niedawno w naszej szkole odbył się  koncert charytatywny dedykowany choremu Wojtusiowi.  Wśród wielu atrakcji miała miejsce licytacja fantów przekazanych przez sponsorów.  Pani  Dyrektor Alicja  Porada wylicytowała na nim voucher „ZWIEDZANIE RATUSZA Z PANIĄ BURMISTRZ”.  Przekazała go Szkolnemu Samorządowi Uczniowskiemu, z prośbą o wylosowanie klasy, mogącej z niego skorzystać. Szczęściarzami okazali się uczniowie klasy IB. Wraz z wychowawcami odwiedzili ratusz 2 lutego.  Po wejściu dzieci zostały powitane przez Panią Burmistrz Dorotę Pawnuk, która jak prawdziwa gospodyni wspaniale się nami  zaopiekowała. Dzieci zwiedziły ratusz od piwnic, aż po ostatnie piętro. Towarzyszyły temu ciekawe (i cierpliwe) opowieści i wyjaśnienia gospodyni.  Największe wrażenie wzbudziła sala konferencyjna, sala ślubów oraz gabinet Pani Burmistrz. Na zakończenie każdy uczestnik wyprawy otrzymał upominki z materiałami promocyjnymi, słodkościami oraz kartami pracy, promującymi nasze miasto. Po powrocie do szkoły, dzieci świetnie się  bawiły (a przy tym wiele nauczyły) rozwiązując zadania, labirynty i zagadki o Strzelinie.  Bardzo dziękujemy Pani Burmistrz za przekazanie vouchera i opiekę nad nami w czasie pobytu.

Szczególne podziękowania należą się  Pani Dyrektor Alicji Poradzie za to, że umożliwiła nam skorzystanie z tak ciekawej  pouczającej atrakcji.

• Zabawy matematyczne

• Klasa 2b na lekcji matematyki utrwalała tabliczkę mnożenia poprzez zabawę, która polegała na wybieraniu przez uczniów łyżeczek i podawanie poprawnego wyniku. Poprawny wynik pozwalał na zachowanie łyżeczki, błędny kazał oddać ją do puli. Wylosowanie łyżeczki ze smutną minką oznaczał odłożenie wszystkich już posiadanych łyżek. Wygrała osoba, która zgromadziła ich najwięcej .

Była to metoda, która nie tylko świetnie integrowała zespół klasowy jak również wzbudziła rywalizację wśród uczniów.

• Bum Bum rurki

• Dzisiaj na lekcji klasa 2b grała na Bum Bum rurkach. Jest to instrument, który służy rozwijaniu kompetencji muzycznych dzieci, a także wprowadza je w świat muzyki. Zagraliśmy utwór DANCE MONKEY, przy którym świetnie się bawiliśmy.

• Plebiscycie Edukacyjnym Gazety Wrocławskiej

• Szanowni Państwo,

mam ogromną przyjemność poinformować, że p. Agnieszka Sucharska, nauczycielka naszej szkoły, otrzymała 31 stycznia nagrodę za uzyskanie I miejsca w kategorii Nauczyciel klas IV-VIII powiatu strzelińskiego w corocznym Plebiscycie Edukacyjnym Gazety Wrocławskiej. Uroczyste wręczenie dyplomów i medali przez zastępcę redaktora naczelnego Gazety Wrocławskiej, p. Mateusza Różańskiego, odbyło się we Wrocławiu w hotelu Scandic. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrektor Alicja Porada