• Światowy Dzień Sybiraka

• W poniedziałkowe południe, delegacja naszej szkoły, pod opieką Wicedyrektor Szkoły - p. Justyny Tiahnybok, wzięła udział w gminnych uroczystościach z okazji Światowego Dnia Sybiraka i 84. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

• PIERWSZAKI NA BASENIE

• W poniedziałek odbyły się pierwsze zajęcia wychowania fizycznego na basenie. Można powiedzieć, że pierwsze lody (wody:) zostały przełamane.

Nasze pierwszaki czuły się w wodzie jak rybki:)

• Pierwsze spotkanie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII.

• Na spotkaniu zostali wybrani przedstawiciele samorządu. Przewodniczącym szkoły został Arkadiusz Broda z klasy VI a, zastępcą przewodniczącego Karol Konopski z klasy V a.

Na zebraniu obrcna była również Pani Dyrektor Alicja Porada, która przedstawiła uczniom proponowane dni wolne na rok szkolny 2023/2024 oraz długości przerw lekcyjnych. Uczniowie jednogłośnie zagłosowali za ww. propozycjami.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy udanego roku szkolnego!

• "Dzień kropki" w naszej szkole :)

• Międzynarodowy DZIEŃ KROPKI obchodzimy 15 września. Uczniowie klas młodszych ubrali się w kolorowe kropkowe stroje. Wykazali się kreatywnością podczas wykonania prac o tematyce KROPKI. Był to świetny czas na zabawy integracyjne.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Strzelinie otrzymała wsparcie finansowe na 2023 rok w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" w kwocie 15 tys. złotych, w tym 80% ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i 20% wkładu własnego organu prowadzącego – Gminy Strzelin. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest programem uchwalonym przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce, poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

• Wybory na opiekuna SSU

• We wtorek (12 września) uczniowie klas 4-8 wzięli udział w głosowaniu na nowego opiekuna Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. W wyniku przeprowadzonych wyborów opiekunami zostały p. Agata Ignac i p. Marlena Cieślik.

• Kl. 2 b uczy się pilnie 😊

• Czy podróżowaliśmy kiedyś po Polsce?

To bardzo urozmaicony kraj!

Znajdziecie w nim wyżyny, niziny i góry.

Poznajemy krajobrazy, tym razem te, które znajdują się na korytarzach, w murach naszej szkoły. Wiemy też, że globus jest modelem Ziemi w ogromnym pomniejszeniu.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "KLASA W TERENIE"

• Klasa 2b bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "KLASA W TERENIE", którego celem jest stworzenie dla uczniów warunków, w których mogą samodzielnie zdobywać wiedzę.

Dzisiaj wykonaliśmy pierwsze zadanie projektowe - OBSERWACJA CHMUR ☁️🌥️, które polegało na wykonaniu pracy plastycznej; malowanie w plenerze nieba, kształtów i tego co przypominają nam chmury.

• Piękna nasza Polska

• Klasa 2a na lekcji przyrody stworzyła własne mapy z miejscami związanymi z wakacjami. Uczniowie poznali cechy krajobrazu nizin, wyżyn i gór. Wykonali trójwymiarowe modele przedstawiające ukształtowanie terenu Polski. Dzieci naklejały wydrukowaną mapę Polski na którą nakładały kolorową plastelinę, aby odzwierciedlić wysokość nad poziomem morza.

Wszystkie prace sa piękne :)

• Pracownia językowa otwarta :)

• Wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom uczniów nauką języków obcych oraz rozwojem kompetencji informacyjno-komunikacyjnych, stworzyliśmy pracownię językową, która została dziś symbolicznie otwarta. Jest to nowoczesne laboratorium przeznaczone do efektywnej nauki języków obcych, dające nauczycielowi szerokie pole manewru w zarządzaniu lekcjami. Jej zaletą jest między innymi nowatorski sprzęt, wykorzystujący system SENSOLAB, umożliwiający słuchaczowi pracę we własnym rytmie i na odpowiednim dla siebie poziomie. Każde stanowisko uczniowskie wyposażone jest w słuchawki z mikrofonem, dające możliwość jednoczesnego nagrywania nauczyciela i stanowisk z automatycznym utworzeniem plików audio. Ponadto wszyscy uczniowie w tym samym czasie mają możliwość odsłuchania tej samej audycji z nagranymi zwrotami i powtarzania jej na głos, nie słysząc się wzajemnie. Dodatkowym atutem naszej pracowni jest jest nowatorski wystrój, odpowiadający oczekiwaniom współczesnej młodzieży. Układ stolików sprzyja zarówno pracy w grupie, w parach, jak i indywidualnej.

• Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024

• Po wakacjach przyszła pora na rozpoczecie nowego roku szkolnego 2023/2024.
              4 września o godz. 8.00 na boisku szkolnym licznie zgromadzili się uczniowie klas młodszych, oraz nauczyciele, goście i rodzice. Społeczność uczniowską, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych przywitała Pani Dyrektor - Alicja Porada. Ciepłe słowa skierowali również do uczniów i nauczycieli zaproszeni goście.

Natomiast o god. 10, wraz z goścmi, przybyli do szkoły uczniowie starszych klas, którzy również uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny.

Podczas powitania, Pani Dyrektor opowiedziała o zmianach jakie podczas wakacji zaszły w szkole, o nowych gabinetach lekcyjnych i pomocach naukowych.

TO BĘDZIE ODLOTOWY ROK!