- II Szkolny Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy o Wodzie
- XX Powiatowy Konkurs Polonistyczny
- Szkolny Konkurs Recytatorski
- Szkolny Konkurs Matematyczny kl. I-III
- EKO-zabawka
- Azja - kontynent kontrastów i rekordów
- Szkolny Konkurs Ortograficzny kl. I-III
- Dyktando z języka angielskiego
- Konkurs Wiedzy o Azji
- Strzeliński Geniusz Matematyczny
- Szkolny Konkurs Polonistyczny
- Szkolny Konkurs Recytatorski
- Kurczaczek, zajączek czy...
- Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III
- Konkurs logopedyczny
- Bystrzak Językowy
- Mistrz Ortografii
- ESKA - razem przeciw depresji
- Młodzież zapobiega pożarom
- Konkurs Recytatorski
- Literowanie w języku angielskim
- Szkolny Konkurs Mitologiczny
- Anioł 3D
- Ja i mój przyjaciel Franklin
- Mistrz Języka Angielskiego
- Szkolny Konkurs Przyrodniczy
- Najlepszy znawca baśni
- Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa
- Kartka okolicznościowa
- Szkolny Konkurs Matematyczny
- Konkurs plastyczny - Pomocna dłoń
- Konkurs o Ziemi Strzelińskiej
- Portret Tadeusza Kościuszki
- Zakładka do książki
Szkolny Konkurs Polonistyczny
W dniu 25.03.2024 r. o godz.9.00 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny dla uczniów kl. IV-VIII.
Wzięło w nim udział 9 uczniów z kl. V-VIII.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
- klasy IV- VI,
- klasy VII-VIII.
Cele edukacyjne konkursu:
1. Pięknie władanie językiem polskim.
2. Rozwijanie wyobraźni, twórczego myślenia i samodzielności w zdobywaniu wiedzy.
3. Motywowanie do poznawania tekstów należących do polskiej i światowej klasyki literackiej.
4. Wyrabianie dbałości o poprawność językową wypowiedzi pisemnej.Zadaniem uczniów było wypełnienie testu gramatyczno-ortograficznego oraz redagowanie wypracowania na jeden z podanych tematów.
Komisja w składzie: Magdalena Grabowska i Teresa Stykowska wytypowała po 2 uczestników w każdej kategorii wiekowej do Powiatowego Konkursu Polonistycznego, który odbędzie się 24.04.2024 r. o godz. 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie.Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce, będą godnie reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu.
Wyniki przedstawiają się następująco:
klasy IV-VI:
I miejsce Maja Stachowicz, kl. VI b;
II miejsce Alina Maga, kl. VI b;
III miejsce Antoni Świrski, kl. V b;klasy VII-VIII:
I miejsce Jakub Zając, kl. VIII a;
II miejsce Aleksandra Kotlewicz, kl. VII b;
III miejsce Mikołaj Sobczyk, kl. VIII a.Gratulujemy!
Organizatorzy: Magdalena Grabowska, Teresa Stykowska