• PROJEKTY i PROGRAMY realizowane w szkole

• Uniwersytet Dzieci w Klasie

UNIWERSYTET DZIECI W KLASIE

UDwK to fundacja, która działa non-profit na rzecz pozytywnej zmiany edukacji. Zachęca dzieci do rozwoju i poznawania świata, wspierając edukację w szkołach podstawowych. Od 2007 roku realizuje nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. jej misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać.

W naszej placówce klasy korzytstają z zasobu Fundacji, w oparciu o współpracę realizują m.in. programy:

"Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?"

W trakcie zajęć uczniowie biorą udział w aktywnościach, podczas których rozpoznają, oswajają i wyrażają własne emocje. Poznają także strategie radzenia sobie z nimi. Dzięki temu rozwiną empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy.

"Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy, waży?

Celem projektu jest uświadomienie uczniom, że matematykę wykorzystujemy w codziennym życiu oraz pokazanie w jakich zawodach wykorzystuje się umiejętności matematyczne.
            W czasie realizacji dzieci ćwiczyć będą umiejętności praktyczne takie jak: liczenie, mierzenie, ważenie. Rozwijają również wyobraźnię przestrzenną i kreatywność.

Projekt będzie realizowany w czasie 8 zajęć: dwa poświęcone są integracji klasy oraz radzenia sobie z emocjami, 6 kolejnych rozwija umiejętności matematyczne