• Rok szkolny 2016/2017 - szkolny projekt czytelniczy w klasach 1-3

Podróż trzecia - Dobry den, Czechy!

Tym razem udaliśmy się do naszych bliskich sąsiadów - Czechów. Zwiedziliśmy piękną Pragę, spacerując po Moście Karola, Złotej Uliczce wspinajac się na najwyzszy szczyt - Śnieżkę i jedząc pyszne knedle z owocami, szpinakiem lub mięskiem.

Klasa 2c

Klasa 2e

Klasa 2f

Klasa 2g

Klasa 3c

Klasa 3d

Podróż druga - Anglia

Good morning, England!

Za nami kolejna podróż do wybranego kraju europejskiego, która przeniosła uczniów klas młodszych na Wyspy Brytyjskie, a dokładnie do Anglii. Dzieci dowiedziały się, w której części świata i Europy leży omawiany kraj,jak wygląda flaga i jak nazywa się jego stolica. Obejrzały prezentację multimedialną ukazującą Londyn z charakterystycznymi czerwonymi piętrowymi autobusami i budkami telefonicznymi oraz wspaniałym i znanym na całym świecie zegarem - Big Benem, a także stadionem na Wembley. Odwiedziliśmy oficjalną londyńską rezydencję brytyjskich monarchów czyli  Buckingham. Nie obyło się bez ciekawostek dotyczących np. królowej Elżbiety 1, żyjącej ponad 400 lat temu, która miała ok. 70 peruk, w tym jedną zieloną, tradycyjnego anielskiego śniadania i typowego napoju, zamiłowania Anglików do zwierząt domowych ( nie psów ani kotów, tylko papużek falistych!) itp.Po prezentacji przyszedł czas na baśń, oczywiście angielską, pt. "Troje głuptasów". Zabawna opowieść o ludzkiej głupocie skłoniłą dzieci do poważnych i mądrych wniosków, które można ująć w dwie myśli ; często najprostsze rozwiązania są najlepsze, a korzystanie z rad innych może ocalić nas przed popełnianiem błędów. Uczniowie klas  wysłuchali bajki o przygodach Kubusia Puchatka.

Ojczyzna Kubusia Puchatka, Sherlocka Holmesa, Harrego Pottera, Alicji w krainie Czarów ugościła nas bardzo ciepło i życzliwie, pomimo obecności baśniowych i niezbyt przyjaznych goblinów:)

Uczniowie wykonywali mini ilustracje do baśni, a także z wychowawczyniami i nauczycielkami języka angielskiego plakaty prezentujące Anglię i zakładki do książek z motywem angielskim, którymi chętni wymieniali się miedzy sobą. . Poniżej wyniki prac, które są barzdo imponujące:)

klasa 1a

klasa 1b

klasa 2a

klasa 2b

klasa 2c

klasa 2d

klasa 2e

klasa 2f

klasa 2g

klasa 3a

klasa 3b

klasa 3c

klasa 3d

Podróż pierwsza - Norwegia

God morgen, Norwegio!

Pierwsza baśniowa podróż po Europie w ramach realizowanego w naszej szkole projektu czytelniczego                  w klasach 1-6 pt. "Wychowanie do wartości : poznajemy literaturę europejską dla dzieci i młodzieży" za nami. Uczniowie klas 2 i 3 oglądali krótką prezentację multimedialną o Norwegii. Dowiedzieli się, w której części Europy leży,jak nazywa się stolica, poznały flagę tego skandynawskiego państwa. Norwegia zaskoczyła wszystkich kilkoma ciekawostkami - najpopularniejszym napojem wśród dzieci jest mleko, żyją tam dziwne zwierzęta zwane piżmowołami, wszyscy szanują środowisko, na Dzień Nauczyciela uczniowie przygotowują nauczycielom niespodzianki w postaci jesiennych darów, czyli koszy pełnych witamin (owoców i warzyw), a także bukietów z kwiatów i liści. A w górach             i lasach spotkać można trolle, o których informują znaki na górskich szlakach...Ciepłe rękawiczki i czapki okazały się zbyteczne, choć norweskie zimy potrafią dać się we znaki, ale to dopiero za jakiś czas.

Dzieci wysłuchały baśni norweskiej pt. "O olbrzymie, który ukrył swoje serce" - pięknej opowieści o dobroci, życzliwości   i trudnej drodze do szczęścia. Następnie wykonały mini-ilustracje do baśni.

Klasa 3c                                                                              Klasa 3b

Klasa 2b                                                                                   Klasa 3d

klasa 2c                                                              klasa 2e

klasa 2e