• ZAPISY - REKRUTACJA 2024/2025

• REKRUTACJA 2024/2025

REKRUTACJA – ROK SZKOLNY 2024/2025

Drodzy Rodzice!

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Strzelinie
            pragnie poinformować o rozpoczynających się zapisach
            do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025
            dzieci zamieszkałych w obwodzie PSP nr 4 w Strzelinie.

Obwód PSP nr 4 - ulice: Gliniana, Wita Stwosza, Wrocławska, Gen. Władysława Sikorskiego, Bolka I Świdnickiego, Bolesława Chrobrego, Stanisława Dubois, Królowej Jadwigi, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Bolesława Krzywoustego, Jana Matejki, Władysława Łokietka, Ogrodowa, Piastowska, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Józefa Poniatowskiego, Gen. Stefana Grota Roweckiego, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Energetyków, Przedszkolna, Wiśniowa, Wolności, Żwirki i Wigury, Borowska, Adama Mickiewicza, Skawińska, Grunwaldzka, Gen. Stanisława Maczka, Gen. Leopolda Okulickiego, Westerplatte, Kolejowa, Borowska Zaułek, Kazimierza Wielkiego, Mieszka I;
            oraz miejscowości: Bierzyn, Górzec, Ludów Polski, Szczawin, Warkocz.

1. Wnioski o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej obwodowej oraz wnioski o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej spoza obwodu dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej www.psp4strzelin.edupage.org

2. Wypełnione przez Rodziców wnioski o przyjęcie dziecka z obwodu przyjmowane będą od 5 lutego 2024 r. do 4 marca 2024 r. w sekretariacie szkoły.

3. Natomiast postępowanie rekrutacyjne do klasy pierwszej przeprowadzone będzie w przypadku wolnych miejsc, tylko wobec dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły.

Terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym:

- składanie wniosków – od 4 marca 2024 r. do 22 marca 2024 r.

- weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym – 25 marca 2024 r. do 29 marca 2024 r.

- przekazanie rodzicom wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych – 3 kwietnia 2024 r.

- możliwość wystąpienia rodzica do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o uzasadnienie odmowy przyjęcia – 4 kwietnia 2024 r. do 11 kwietnia 2024 r.

Terminy w postępowaniu uzupełniającym:

- składanie wniosków – od 27 maja 2024 r. do 7 czerwca 2024 r.

- weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym – 10 czerwca 2024 r. do 12 czerwca 2024 r.

- przekazanie rodzicom wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych – 13 czerwca 2024 r.

- możliwość wystąpienia rodzica do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o uzasadnienie odmowy przyjęcia – 14 czerwca 2024 r. do 19 czerwca 2024 r.

Kryteria brane pod uwagę dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły.

Lp.

Kryterium

Liczba punktów

Dokumenty potwierdzające spełnienie kryterium

1.

Rodzeństwo kandydata spełnia w danej szkole obowiązek szkolny.

1.

Nauka w klasie pierwszej jest kontynuacją wychowania przedszkolnego kandydata w szkole zlokalizowanej na terenie Gminy Strzelin.

1.

Objecie kandydata pieczą zastępczą.

1.

Rodzic samotnie wychowujący dziecko.

Oświadczenie rodzica

Rodzina wielodzietna.

Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych

* Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły.